Sadnja “Marijine lipe”

U nedjelju 28. studenoga 2010, na prvu nedjelju došašća, usprkos jakoj kiši i lošem vremenu u 14 sati oko stotinjak župljana nazočilo je sadnji nove “Marijine lipe” uz zavjetnu kapelu Majke Božje Molvarske. Naime, na inicijativu o. Tomislava Glavnika, župnika odlučili smo se na sadnju lipe i otkrivanje spomen-ploče, kako bismo otrgli zaboravu mjesto na kojem je pronađen kip čudotvorne Majke Božje Molvarske. Do prije četrdesetak godina stajala je lipa uz zavjetnu kapelicu i podsjećala hodočasnike i putnike namjernike na mjesto našašća zavjetnog kipa. Nakana okupljanja imala je i za cilj podsjetiti u prvom redu župljane Mova na vrijednosti sloge, jedinstva, usmjerenosti prema duhovnom za mirniji i zadovoljniji svakidašnji život.
Uz pjesmu, molitvu, svetopisamski tekst i nagovor župnika upriličen je kratki duhovni program unutar kojega je posađena mlada lipa i otkrivena spomen-ploča. Lipu je zasadila najstarija župljanka iz Marijanske ulice gđa Milka Žufika (1918.), a spomen ploču je otrkila gđa Ana Bogat, koja je i napisala prigodan tekst, te ga nakon otkrivanja spomen-ploče i pročitala. Na programu su sudjelovali i načelnik Općine Molve g. Stjepan Fosić, zamjenik načelnika g. Ivan Gregurić, te članovi Društva za povjesnicu i starine Molve.

  

Skip to content