Potpuni oprost u molvarskoj župnoj crkvi – što je to?

POTPUNI OPROST NA USKRSNI I DUHOVSKI PONEDJELJAK; NA NEDJELJU SRPNJICU (Prva u mjesecu srpnju); NA BLAGDAN VELIKE I MALE GOSPE. (Dekret Svete Stolice vrijedi do 2019. godine)

O OPROSTU

APOSTOLSKA POKORNIČARNICA uputila je našoj župi Dekret o podjeljivanju oprosta za našu Župnu crkvu kao odgovor na zamolbu koju  smo uputili prije 14 mjeseci. Dekret je 19. studenoga 2012. u Rimu potpisao Emmanuel kardinal Monteiro De Castro, veliki pokorničar i Christophorus Nykiel, upravitelj Apostolske pokorničarnice. Zamolbu je podržao i naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. U zamolbi smo tražili da bi vjernici i hodočasnici, koji u prigodi velikih hodočašća (Uskrsni i Duhovski ponedjeljak, Nedjelja Srpnjica, Velika i Mala Gospa) dođu (ili: Župljani koji zbog starosti, bolesti ili zbog nekog drugog teškog razloga budu spriječeni [doći u crkvu], mogu dobiti potpuni oprost ako se pokaju zbog svih svojih grijeha, te ako obećaju da će, čim im to bude moguće, izvršiti tri spomenuta uvjeta, i kad se pred bilo kojom sličicom Nebeske zaštitnice duhovno pridruže marijanskim slavljima, te milosrdnom Bogu vjerno prinesu svoje molitve i patnje.) u molvarsku župnu crkvu i učine odredbom propisano (Ispovijed, pričest, molitve na nakanu Svetoga Oca), mogli dobiti potpuni oprost vremenitih kazni. Povlastica oprosta vjernicima, koji posjete župnu crkvu dana je na vrijeme od sedam godina. Dobivanje oprosta vremenitih kazni je veliki događaj za afirmaciju našeg Marijanskog prošteništa!

VIŠE >>> https://www.zupa-molve.com/2012/12/16/zupna-crkva-dobila-povlasticu-potpunog-oprosta/