Predstavljen zbornik Đuro Kokša i njegovo doba

OBJAVLJENO:

U Marijinu svetištu u Molvama, 17. 5. 2024. godine, predstavljen je Zbornik radova sa znanstvenog skupa održanog 26. studenog 2022. godine u povodu  100. godišnjice rođenja biskupa Đure Kokše pod naslovom Đuro Kokša i njegovo doba. Zbornik je izdalo Društvo za povijesnicu i starine Molve, suradnici u pripremi zbornika su Zdravko Tuba, Mario Kolar, Nikola Cik, Vladimir Šadek i Katica Lončar, a urednica zbornika je Marija Halaček. O zborniku su govorili sama urednica zbornika Marija Halaček i recenzent Mario Kolar. Na predstavljanju je bio prisutan, uz drage prijatelje i sudionike proslave obljetnice, provincijalni ministar Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca o. Miljenko Hontić koji je predslavio i euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Uznesenja BDM. U svojoj je propovijedi o. Miljenko istaknuo: ,,Važno je prepoznati da nas Bog voli te si uzeti vrijeme da prepoznamo i osjetimo kako nas Bog voli, kako nas vodi kroz život i da sve što imamo Božji je dar. To je shvatio naš mons. Đuro Kokša u svojim mladim danima te se odlučio predati Bogu u svećeničkom staležu i to je živio cijeli svoj život. Danas Bogu zahvaljujemo na njegov život i za sve što je učinio za našu Crkvu u Hrvata, za vjeru i kulturu našega naroda.” Zahvaljujući za dar biskupova života molimo za nova zvanja, za mlade koje Bog poziva za svećeništvo, redovništvo ili obiteljski život po kojima Bog činiti nešto lijepo za ovo mjesto, domovinu i cijeli svijet, potaknuo je propovjednik prisutne vjernike.

Hvala Bogu i našoj nebeskoj Majci na svemu što po nama čini u darovanom nam životu i vremenu.

Skip to content