800 godina Božića u Grecciu uz dar potpunog oprosta

OBJAVLJENO:

Svetkovina Novorođenoga Kralja radost je za svakoga od nas. Dijete rođeno u jaslicama ispunja naše srce svojim dolaskom, ljubavlju i bliskošću sa svime što susrećemo u sebi  i u svojoj svakodnevici. Zahvalni smo za taj Njegov dar, za Marijin dar prihvaćanja Očeve volje i Josipov dar sudjelovanja u Očevoj zamisli. Svako srce koji doživi tu radost i istinu naše vjere može tek malo zamisliti kako je to zaista bilo u betlehemskoj štalici jer stvarnost će u potpunosti biti vidljiva u vječnosti. Ipak, ovu nam je stvarnost naš sv. Franjo pokušao dočarati izradom prvih jaslica koje su ušle kao neizostavan detalj naših proslava Isusova rođenja. Ova je godina u tome posebna jer slavimo

800 GODINA BOŽIĆA U GRECCIU UZ DAR POTPUNOG OPROSTA

Ove godine slavimo 800 godina od izrade prvih jaslica u Grecciu. Sveti Franjo se na tom mjestu htio prisjetiti rođenja Gospodinova da bi krenuvši od jaslica stigao do euharistijskog slavlja, gdje je Isus Krist prisutan u kruhu i vinu.

Poseban dar proslave obljetnice je dar pape Franje da od svetkovine Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, 8. prosinca 2023., do blagdana Prikazanja Gospodina našega Isusa Krista u Hramu, 2. veljače 2024., svi vjernici koji dođu u crkve franjevačkih obitelji diljem svijeta te ostajući u molitvi pred jaslicama postavljenim u crkvama, mogu dobiti potpuni oprost pod uobičajenim uvjetima. Isto tako, oni koji su bolesni ili ne mogu fizički sudjelovati, mogu jednako primiti plod oprosta, prinoseći svoje patnje Gospodinu ili vršeći neku odobrenu pobožnost.“

Zahvalni Gospodinu na ovom daru pape Franje zahvaljujemo na životu i djelu našeg serafskog sveca sv. Franje te svima vama želimo

ČESTIT BOŽIĆ I BLAGOSLOVLJENU NOVU 2024. GODINU

VAŠI SVEĆENICI

O. MIROSLAV ŠTUBAN I O. ZDRAVKO TUBA

Foto: Đuro Grčić

Skip to content