Proslava obljetnica i koncert na orguljama

OBJAVLJENO:

U Marijinu svetištu 26. studenog 2023. godine euharistijskim slavljem u 9.30 sati koje je predslavio o. Miljenko Hontić, provincijalni ministar Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca uz koncelebraciju o. Miroslava Štubana proslavljena je 90. obljetnica blagoslova temelja crkve u Repašu.

U predvečerje istoga dana u 17.30 sati započeo je duhovni program molitve krunice u župnoj crkvi te je zapaljenja svijeća ispred biste biskupa Đure Kokše o 25. obljetnici njegove smrti. Euharistijsko slavlje u 18.00 sati predslavio je o. Miljenko Hontić uz koncelebraciju o. Zdravka Tube, župnika i čuvara svetišta. Posebni milosni dar koji Gospodin udjeljuje svakoj župnoj zajednici su svećenička i redovnička zvanja. Ova župna zajednica svjedoči o velikom Božjem daru koji je vidljiv u danas posebno spomenutim osobama biskupa Đure Kokše i mons. Jurja Magjerca. Naglasio je ovu stvarnost u svojoj propovijedi o. Miljenko Hontić.

Nakon euharistijskoga slavlja slijedio je koncert na orguljama kao dio programa Kulturnih večeri Molve. Prigodnim koncertom dua ‘Pax Musica’ obilježena je svetkovina Krista Kralja i 25. obljetnica smrti biskupa Đure Kokše.

Duo „Pax Musica“ osnovan je 2022. godine. Sam naziv u prijevodu znači „Glazba mira“ kojom mladi glazbenici; sopranistica Natalija Kralj uz orguljašku pratnju fr. Bonifacija Franje žele svojoj publici donijeti svojevrsni odmak od nedavnih izazova prouzročenih pandemijom i potresima. Duo pretežito nastupa sa sakralnim repertoarom domaćih i stranih autora.

Koncert sakralne glazbe organizirali su Marijino svetište u Molvama i Turistička zajednica područja „Središnja Podravina”. 

Hvala Bogu i nebeskoj Majci na darovanim milostima, hvala i svima koji su sudjelovali u današnjoj proslavi.

Skip to content