Proslavljen blagdan sv. Huberta

OBJAVLJENO:

U našoj su župi, 5. studenog 2022., članovi 15 lovačkih udruga i društava Središnje Podravine proslavili svojega zaštitnika sv. Huberta. Okupljeni kod Društvenog doma u svečanom mimohodu došli su do župne crkve Uznesenja BDM u kojoj je euharistijsko slavlje u 16.00 sati predslavio o. Vitomir Glavaš, OFM Conv., gvardijan samostana sv. Frane na Cresu a u koncelebraciji su bili vlč. Mario Kaniški, župa Sigetec i Drnje, vlč. Branko Horvat, župa Koprivnički Bregi i o. Zdravko Tuba, župnik i čuvar Marijina svetišta. U svojoj je propovijedi o. Vitomir istaknuo da ono što u životu činimo, činimo s dušom i potpuno i to ne samo u lovu već u svakom svojem djelovanju. Sve što radimo pretvorimo u radost ne samo za sebe nego i za druge. Iz te radosti rado i obzirno brinimo se za sva stvorenja i darovanu nam prirodu.”

Nakon euharistijskog slavlja lovci su se okupili na svečanoj večeri u Društvenom domu. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u pripremi današnje proslave te molimo zagovor nebeske Majke i sv. Huberta članovima lovačkih udruga i društava.

Skip to content