Spomendan sv. Filomene

OBJAVLJENO:

U okrilju Majke Božje Molvarske hodočasnici i štovatelji sv. Filomene proslavili su njezin spomendan 29. siječnja 2022. godine. Duhovni je program započeo molitvom svete krunice te je bila mogućnosti za svetu ispovijed. Svetu misu u 11.00 sati predslavio je vlč. Damir Slamek, župnik u Novom Virju uz koncelebraciju o. Zdravka Tube, župnika i čuvara svetišta. Slijedila je molitva sv. Filomeni velikoj svetici, a maloj djevojčici. Sama je svetica izmoljeno dijete svojih roditelja. Roditelji su se prema savjetu liječnika utekli u zagovor Živoga Boga, Jedinoga Boga. Primljeni život darovanog im djeteta približio ih je Bogu, obratili su se od poklona idolima. Svoj život sv. Filomena daruje za Onoga koji joj je darovao život. Živjeti život s Bogom i izmoliti blagoslov od Njega za sebe i svoje. Brinuti se za svoju duhovnu ljepotu, ne samo tjelesnu, poput sv. Filomene. Pozvani smo otvoriti se Božjemu Duhu i biti s Bogom, istaknuo je vlč. Damir u svojoj propovijedi te potaknuo vjernike na nasljedovanje ovakva života predanja Bogu i bližnjemu.

Zagovoru sv. Filomene preporučamo sve hodočasnike u ovo Marijino svetište i sve njezine štovatelje.

Skip to content