Marijanski zavjet za Domovinu – naš hodočasnički dan

OBJAVLJENO:

Naša  Župa Uznesenja BDM, priključna je ruta Marijanskog zavjeta za Domovinu. U hodočasničkom molitvenom hodu od Molva do Reke sudjelovalo je 28. lipnja 2021. oko četrdeset vjernika: mladi, obitelji i svi koji su se osjećali spremnima za molitvu, žrtvu, pjesmu, zajedništvo. Najmlađi hodočasnik imao je devet, a najstarija hodočasnica sedamdeset i sedam godina. Na kraju dana naš o. Zdravko, župnik i hodočasnik uputio nam je poruku:

,,Predragi prijatelji, na kraju milosnog dana Marijanskog zavjetnog hodočašća za Domovinu zahvalni smo Bogu i Majci Božjoj nakon 27 km hoda, prolijevanja znoja, molitve i pjesme na milostima i radosti koju smo primili. Velika zahvala Bratovštini Marijanskog zavjeta, njezinom predsjedniku Anđelku, što nam je omogućila da smo mogli biti uključeni kao priključna ruta zavjeta za Domovinu i tajnici Brativštine Marini Garić koja je dijelila s nama radost zajedništva. Hvala vlč. Davoru Šumandlu i vjernicima župe bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici koji su nas radosno dočekali i okrijepili osvježenjem kad su nam već tjelesne snage bile malaksale. Hvala vam, dragi prijatelji, na molitvi i duhovnom zajedništvu s djecom, mladima i obiteljima koji su imali hrabrosti i vjere krenuti na ovo istinsko i pravo hodočašće. Dobri Bog neka vam podari svoj blagoslov, a Marija svojim zagovorom u životu prati. Mir i dobro!

Skip to content