Dan zahvale i Marijanska procesija za život

OBJAVLJENO:

Ovu prvu subotu u mjesecu, posvećenu Bezgrešnom Srcu Marijinu, 3. listopada 2020. godine, s posebnom smo radošću proslavili u znaku zahvale Mariji za sve primljene milosti u ovoj hodočasničkoj 2020. godini. Kod zavjetne kapelice Majke Božje Molvarske duhovni je program započeo u 17.30 sati molitvom svete krunice. Euharistijsko slavlje u 18.00 sati predslavio je o. Zdravko Tuba, župnik. Nakon euharistije i posvete Bezgrešnom Srcu Marijinu slijedila je procesija sa svijećama uz čudotvorni kip Majke Božje Molvarske. Zatim je čudotvorni kip autom obišao cijelu župu. Vjernici su u molitvenom raspoloženju i s upaljenim svijećama na dvorišnim vratima i prozorima dočekali Marijin kip. U ovom osvijetljenom kipu u noći koji je došao u svaku ulicu našega mjesta prepoznajemo Mariju koja kao naša Majka svojom blizinom dolazi do svakoga od nas te nam osvjetljujući put u noći pokazuje put kroz tamu ovoga svijeta, put do istinskoga svjetla koje je Isus. Ujedno, ovom smo se procesijom priključili Marijanskoj procesiji za život i svim vjernicima naše domovine moleći za zaštitu života i pravo na život nerođenih.

Hvala Gospodinu i Njegovoj Majci na svim darovanim nam milostima u ovoj hodočasničkoj godini!

Foto: Tanja Maleš

Skip to content