Proslava Rođenja Blažene Djevice Marije

OBJAVLJENO:

U našoj smo župi, 8. 9. 2020., svečano proslavili blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije. Duhovni program započeo je u 10.30 sati u župnoj crkvi molitvom krunice i procesijom do zavjetne kapelice Majke Božje Molvarske. Čudotvorni kip Majke Božje Molvarske, koji je od Velike Gospe bio u župnoj crkvi, u svečanoj je procesiji vraćen u zavjetnu kapelicu. Euharistijsko slavlje, na vanjskom dijelu svetišta, predslavio je u 11.00 sati vlč. Miro Denac, župnik u župi Donji Mosti i Miholjanec uz koncelebraciju župnika i čuvara svetišta o. Zdravka Tube. U procesiji i na svetoj misi sudjelovala su članovi udruga, djeca iz škole s roditeljima i učiteljima i svi koji su sami hodočastili svojoj Majci o blagdanu Njezina rođenja. 

,,Radosno svetkujemo rođenje Blažene Djevice Marije. Iz Nje se rodilo sunce pravde, Krist Bog naš. To su prve riječi današnjeg bogoslužja i one nam jasno kazuju što i zašto slavimo ovaj dan. Zašto milijuni danas kleče pred likom jedne žene i slave Njezin rođendan. Zašto se pred Njezinim likom danas sklapaju ruke i kleči na koljenima. Marija je najljepši dar našega Gospodina ovoj našoj Zemlji… Bijeda i nevolja gone dijete u krilo majčino, a u nevoljama kršćanin bježi Mariji, jer Ona je majka, najveća ljubav i zadnja nada”, istaknuo je vlč. Miro u svojoj propovijedi i sve nas pozvao da dođemo Mariji, utječemo se u Njezin zagovor te pustimo da nas Ona čuva i brani od svih nevolja u kojima se danas nalazimo kako bismo živjeli vjerno svoje kršćanstvo. ,,Pođimo danas pred Mariju jer Ona briše suze…”

Neka Marija, Majka Božja Molvarska svojim majčinskim zagovorom prati i čuva život svih koji joj se utječu u zagovor!

Skip to content