Treći dan trodnevnice, 14.8.2020.

OBJAVLJENO:

Treći dan trodnevnice i blagdan sv. Maksimilijana M. Kolbea, 14. 8. 2020., proslavili smo večernjim programom kod zavjetne kapelice Majke Božje Molvarske: molitvom svete krunice u 19.30, euharistijskim slavljem u 20.00 i procesijom sa svijećama uz čudotvorni kip Majke Božje Molvarske u čijoj se jubilarnoj 550. godini od nastanka kipa nalazimo. Euharistijsko slavlje predslavio je o. Tomislav Glavnik, vikar provincije uz koncelebraciju o. Željka Paše, o. Miljenka Hontića, o. Josipa Ivanovića i o. Zdravka Tube. U svojoj je propovijedi o. Tomislav Glavnik istaknuo: ,,Vjerujem da nema ljepšeg dana u godini od ove uočnice pred blagdan Velike Gospe kad se ovdje okupljamo na ovome važnom mjestu, kako povijest kaže, mjestu koje je očitovalo promjenu u duhovnom životu ovoga mjesta i ove župe.” Da, vjerujemo da je ovo Marijino mjesto onaj kutak na zemlji u kojem možemo pronaći blizinu Majke koja nas voli, štiti, zagovara, kako kroz povijest sve hodočasnike i vjernike tako i nas danas. Ona nam jedina može izmoliti milost promjene i novoga početka u duhovnom životu. Molimo našu nebesku Majku neka nam izmoli sve što nam je potrebno u ovim vremenima neizvjesnosti jer ona je Majka koja umjesto straha nudi pouzdanje.

Skip to content