Drugi dan trodnevnice, 13.8.2020.

OBJAVLJENO:

Kod zavjetne kapelice Majke Božje Molvarske, 13. 8. 2020. godine, molitvom krunice u 18.30 sati počeo je duhovni program drugoga dana trodnevnice. Euharistijsko slavlje u 19.00 sati predslavio je o. Željko Paša, DI, profesor teologije na Papinskom orijentalnom institutu u Rimu, a u koncelebraciji su bili o. Đuro Hontić, o. Miljenko Hontić i o. Zdravko Tuba. Svoju je propovijed o. Željko započeo sa željom da zajedno s Marijom promotrimo veliku važnost zahvalnosti i promatranja dobročinstava Božjih u vlastitom životu. ,,Zahvaljujući tome Marija je mogla stajati podno križa kojoj je mač boli probo srce, mogla je stajati nad grobom Isusovim čvrstom vjerom da će Krist uskrsnuti, da je Bog neće ostaviti, da će Bog ispuniti svoja obećanja.” S Marijom i mi danas, zahvalni što nam je Majka i što je s nama možemo živjeti svoj život u svakodnevnim događanjima, problemima, neizbježnim situacija s nadom da Krist pobjeđuje, da je živ. Marija nas ohrabruje. Okupljeni uz Nju nastavimo svoju pripremi za Njezinu svetkovinu, dan Njezina uznesenja na nebo.

Skip to content