Svećeničko ređenje – Marija Bistrica

OBJAVLJENO:

Vjernici naše župe sudjelovali su na euharistijskom slavlju i svećeničkom ređenju 20. 6. 2020. godine u Mariji Bistrici. Za svećenika je zaređen o. Antun Radovanić koji je dio svoje đakonske godine proveo u Molvama. Na povratku smo posjetili franjevce konventualce u Novom Marofu, crkvu u Mađarevu i Podrute. Ondje je podignuta spomen-kapelica i spomen-soba u spomen na pogibiju četiri talijanska i jednog francuskog vojnik, promatrača Europske zajednice: Enzo Venturini, Marco Matta, Silvano Natale, Fiorenzo Ramacci i Jean Loup Eychenne. Poginuli su u raketnom napadu jugoslavenskog borbenog zrakoplova MIG-21 na nenaoružani helikopter kojim su se članovi mirovne misije vraćali iz Mađarske u Hrvatsku 7. siječnja 1992. godine.

Hvala Bog i nebeskoj Majci na prekrasnom zajedništvu naših 100 hodočasnika i danu provedenu u molitvenom ozračju.

Skip to content