Duhovsko bdijenje

OBJAVLJENO:

Učenici su s Marijom iščekivali snagu Duha koji je nadvladao njihov strah, odgovorio na mnoga pitanja, vodio ih kroz život… Mladi koji se rado okupljaju uz svoju Majku u ovom Njezinu svetištu sudjelovali su, 30. 5. 2020. godine, i u molitvenom bdijenju uoči svetkovinu Duhova. Duhovni program u 20.00 sati bio je ispunjen meditativnom molitvom krunice, euharistijskim klanjanjem i pjesmama te je bila mogućnost za sakramenat svete ispovijedi. Nakon molitvenog dijela mladi su se družili u župnoj dvorani uz okrepu koju im je pripremila župna karitativna zajednica. Bogu i Majci Mariji hvala na prekrasnom susretu!

Dan prije, 29. 5. 2020., mladi iz naše župe sudjelovali su na koncertu Alana Hržice i sestara Halužan u Varaždinu i tako se uključili u osmodnevni hod priprave Varaždinske biskupije za svetkovinu Duhova. Naime, unazad nekoliko godina Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije organizira i animira duhovnu pripravu vjernika za svetkovinu Duhova tzv. Duhovsku osminu. Projekt koncerta duhovne glazbe podržao je svojim dolaskom i izbornik hrvatske nogometne reprezentacije gospodin Zlatko Dalić, a akademska slikarica Eva Vukina tijekom slavlja izradila je sliku Isusa u tehnici ugljena na papiru kao osobni doprinos humanitarnoj akciji koncerta.

Skip to content