S Majkom milosrđa na blagdan Božjega milosrđa

OBJAVLJENO:

Kako smo i najavili, danas 19. 4. 2020., na dan proslave blagdana Božjega milosrđa čudotvorni kip Majke Božje Molvarske, prema organiziranom rasporedu, svečano je provezen kroz svaku ulicu naše Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama. Marijina smo djeca, kojoj Ona dolazi bez obzira gdje smo, u kakvim uvjetima živimo, u kojoj smo ulici, zaseoku ili zaseoku zaseoka. Njoj je važno samo otvoreno srce koje ju prima, koje prima dar Božje ljubavi – milost i milosrđe za izranjeno i grijehom uprljano ljudsko srce. Primamo svoju Majku raspoloživa srca za svaki Božji dar koji nam dolazi po Njoj. Ona je posrednica Božje ljubavi, Božjega milosrđa koje nam je toliko potrebno. Naše srce vapi za Njegovom milošću. Upravo su ova ljubav i milosrđe potaknuli vjernike da Majci milosrđa otvore vrata svojih domova, obitelji i svojega srca.

Po čudotvornom kipu Majke Božje Molvarske naši su preci kroz 550 godina primali milost, utjehu i pouzdanje, uz Nju strah nije pronalazio mjesto u ljudskom srcu. Ona je i danas s nama. Majka koja dolazi svojoj djeci. Ljubav prema Njoj pokazali ste, dragi župljani, dočekujući je pred vratima svojih kuća: svečano, dostojanstveno, u zajedništvu svojih obitelji i na kućnom pragu, utječući joj se u zagovor i zaštitu. Zahvaljujem vam od srca, i preporučam vas i sve vaše potrebe zagovoru nebeske Majke, Majke milosrđa.

Foto: Valentilo Belavić i Dinko Borozan

Skip to content