Đakoni u Marijinu svetištu

OBJAVLJENO:

Đakoni polaznici 3. i 4. studijskog tjedna Đakonske pastoralne godine posjetili su 2. 2. 2020. godine Marijino svetište u Molvama. Euharistijsko slavlje u 11.00 sati u župnoj crkvi predslavio je ravnatelj Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i voditelj đakonske pastoralne godine prof. dr. sc. Josip Šimunović. U euharistijskom slavlju sudjelovalo je 28 đakona iz: Zagrebačke nadbiskupije 5, Varaždinske biskupije 2, Sisačke biskupije 2, Bjelovarsko-križevačke biskupije 1, Zadarske nadbiskupije 1, Vojnog ordinarijata u RH 1, Mostarsko-duvanjske biskupije 2, Trebinjsko-mrkanske biskupije 1, te redovnički đakoni: Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda, Zagreb 4, Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja BDM, Mostar 2, Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca 1, Hrvatske kapucinske provincije sv. Leopolda Bogdana Mandića 2, Provincije franjevaca trećoredaca glagoljaša sv. Jeronima 2, Hrvatske dominikanske provincije Navještenja BDM 1 i Hrvatske salezijanske provincije sv. Ivana Bosca 1.   Prisutne je đakone o. Zdravko Tuba upoznao sa Župom Uznesenja Blažene Djevice Marije i Marijinim svetištem, programom hodočasničke godine i svim aktivnostima ove župne zajednice kao i hodočasnika koji dolaze u ovo Marijino podravsko svetište. Zajedništvo je nastavljeno u opuštenom ozračju i blagovanju pripremljenog objeda u prigodi proslave blagdana Prikazanja Gospodinova u hramu i Dana posvećenog života.

Skip to content