Župno hodočašće u Međugorje i Sinj

OBJAVLJENO:

U večernjim satima 25. listopada 2019. godine uputili smo se na naše župno hodočašće u Međugorje. Autobus su ispunili hodočasnici koji su se prisjećali prekrasnih trenutaka prošlogodišnjeg hodočašća kao i oni kojima je ovo bilo prvo hodočašće u ovo Marijino svetište. S vjernicima je hodočastio, vodio ih i organizirao put o. Zdravko Tuba, župnik. Trenuci molitvenog ozračja u autobusu i naše zajedništvo pripremili su nas za dolazak u svetište naše nebeske Majke. Dani koji su bili pred nama, subota i nedjelja 26. i 27. 10., otvarali su nam trenutke susreta s Gospodinom po Mariji. Proveli smo ih u zajedničkoj i osobnoj molitvi do Križevca i Podbrda, u sakramentu pomirenja, molitvi krunice i križnoga puta, sudjelovanju na svetoj misi i euharistijskom klanjanju.

U nedjelju smo se, na povratku zaustavili u Sinju posjetivši svetište Gospe Sinjske. Okrijepljeni smo primljenim milostima, osnaženi Marijinim zagovorom i oduševljeni ljepotom koju pružaju oba Marijina svetišta kao i sama priroda naše domovine. Vrijeme u autobusu dragocijeno je vrijeme za trenutke smiraja, molitve, razmišljanja, obogaćivanjima jednih drugih primljenim milostima… Prošlo je brzo. Zahvalni Gospodinu i Mariji za ove dane te okrijepljeni njihovom blizinom nastavljamo svoj životni hod u zajedništvu sa svojim ukućanima, susjedima i svima koje svakodnevno susrećemo.

Skip to content