Otvorenje 6. salona vjerske fotografije

OBJAVLJENO:

U Molvama je, 12. listopada 2019. godine, otvoren 6. Salon vjerske fotografije na temu Žena majka i vjera. Svečanost je započela svetom misom u 18.00 sati koju je predslavio župnik o. Zdravko Tuba. U 19.00 sati svečano je otvorena izložba fotografija u galeriji Molvarskog likovnog kruga. Ovaj duhovno-kulturni događaj odvija se u organizaciji  Molvarskog likovnog kruga – Molve i Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Izložbu je otvorio načelnik Općine Molve gospodin Zdravko Ivančan zahvalivši organizatoru izložbe za kontinuitet praćenja događaja na dobrobit župe, Marijina svetišta i Općine Molve. Prisutne je, kao suorganizator izložbe, pozdravio predsjednik Molvarskog likovnog kruga gospodin Vladimir Ivančan dok je gospodin Zvonimir Ivančan predstavio postav 6. Salona vjerske fotografije. Postav izloženih radova obuhvaća fotografije pristigle na natječaj kao i izdvojene fotografije koje prikazuju bogatstvo obasjanih dana blagdana i svetkovina proslavljenih u Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama. Na natječaj su poslali svoje fotografije Marija Belošević, Krešimir Belošević i Ivan Savićević Podgajski. Ujedno, u izložbu Salona uvrštene su i fotografije sudionika proslava blagdana i svetkovina u Marijinu svetištu: Valentina Belavića, Dinka Borozana, Đure Grčića, Deana Kosića i Sofije Paša. Veliki trud u izložbu Salona uložio je gospodin Ivan Savićević Podgajski pripremom fotografija za tisak i grafičkim oblikovanjem tiskanog materijala. O duhovnom bogatstvu prikazanom u postavu Salona kao i Marijinoj blizini, zagovoru i ljepoti samoga svetišta govorio je o. Zdravko Tuba. ,,Svjetlo Stvoriteljeva pogleda obasjava stvoreni svijet od vremena kada je Bog izgovarao: ,,I bi dobro” pa sve do naših dana. Doživjeti viđenost Božjim pogledom i vidjeti svijet tim istim pogledom izazov je, zadatak, ali i poslanje. Obasjani Svjetlom prepoznajemo svjetlo ljepote stvorenoga bića i svijeta oko nas. ,,I bi svjetlo”, u svjetlu Božjega djela, u svjetlu života svih koji su otvoreni prepoznavanju ljepota svijeta poslali svoje fotografije na ovaj 6. Salon vjerske fotografije. Vjerujem da će bogatstvo sadržaja koje se očituje u izloženim fotografijama pridonijeti ljepoti zajedništva svih koji ih budu promatrali, ljubavi prema ovom obliku prenošenja ljepote stvorenosti u danom nam trenutku života zajednice i svakoga pojedinca te potaknuti i druge da se izlože toplini svjetla Božjega pogleda kako bi zahvaćeni njime uočavali bogatstvo koje nam Bog daruje po stvorenom svijetu i čovjeku u njemu. Ujedno, svakom posjetitelju želim blagoslovljen trenutak promatranja i otkrivanja ljepote Božjega djela.”

Svečanost otvorenja izložbe uljepšao je svojim glazbenim programom ženski pjevački sastav KUD-a Molve.

Skip to content