MARIJA MAJKA CRKVE – U ZNAKU ZAHVALE I MOLITVE ZA DUHOVNA ZVANJA IZ MOLVA

OBJAVLJENO:

Blagdan Marije Majke Crkve i Duhovski ponedjeljak, 10.6.2019., svečano je proslavljen u Molvama u znaku zahvale za proteklu školsku godinu te zahvale i molitve za duhovna zvanja.  Euharistijsko slavlje u 11.00 sati predslavio je o. Đuro Hontić, gvardijan i župnik u Puli, uz koncelebraciju o. Martina Jakovića, gvardijana i župnika u Splitu, o. Josipa Grivića rodom iz župe Novo Virje i domaćeg župnika o. Zdravka Tube. Na euharistijskom su slavlju sudjelovali učitelji i učenici iz osnovne škole iz Molva. Na kraju ove školske godine došli su se zahvaliti Gospodinu i Njegovoj Majci za sve primljene milosti, darove, stečeno znanje, zajedništvo i prijateljstvo kojim su obogaćeni u protekloj školskoj godini te preporučiti Božjem milosrđu sve propuste i stranputice u življenju vlastitog života i poslanja. U svojoj je propovijedi o. Đuro učenicima na njima razumljiv način približio današnji blagdan Marije Majke Crkve povezujući ga sa svetkovinom Duhova.

Ujedno, ovaj je dan bio i u znaku zahvale za sva duhovna zvanja iz ove župe. Uz predslavitelja i koncelebrante bile su prisutne s. Laura Tuba i s. Kristina Cenkovčan.  Župnik o. Zdravko, pozdravljajući prisutne spomenuo je imena svih koji su odgovorili na Božji poziv:  časne sestre Kristina Cenkovčan, Laura Tuba, Vjenceslava Kosanović, Doroteja Hontić, Zrinka Lončar, Katarina Žufika; svećenici: vlč. Ivica Žufika, vlč. Stjepan Lončar, o. Đuro Hontić, o. Martin Jaković, o. Miljenko Hontić, o. Zdravko Tuba, p. Željko Paša; pokojni svećenici: biskup Đuro Kokša, mons. Juraj Mađerec, vlč. Đuro Paša, o. Vinko Vincek, o. Ante Gašparić. Vjerujemo da je svima njima Marija bila posrednica milosti u trenucima razlučivanja i učiteljica osluškivanja Božjega glasa. Vjerujemo da i danas Ona uči kako osluškivati Božji zov, kako prepoznati poziv i odazvati se i da će svojim Majčinskim Srcem ohrabriti i one koje Gospodin među prisutnim učenicima i župljanima župe poziva da Ga slijede i žive s Njim. Preporučujući sve prisutne Marijinom zagovoru o. Zdravko je zahvalio prisutnima na odazivu kao i učiteljima i učenicima osnovne škole na lijepoj dosadašnjoj suradnji.

Skip to content