PRIZNANJE ZA 25 GODINA IZLAŽENJA ,,APOSTOLA BEZGREŠNE”

OBJAVLJENO:

Hrvatsko društvo katoličkih novinara dodijelilo je priznanje za 25 godina izlaženja lista ,,Apostol Bezgrešne”. Nagrada je dodijeljena na 53. Svjetskom danu sredstava društvenih komunikacija, 31. svibnja 2019. u dvorani ,,Bl. Alojzije kard. Stepinac” na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu. U najavi je voditeljica programa istaknula: ,,APOSTOL BEZGREŠNE je glasilo članova Vojske Bezgrešne u Hrvatskoj. Ovim podsjećamo kako se nalazimo u godini u kojoj se slavi 125 godina od rođenja sv. Maksimilijana Kolbea koji se posebno istaknuo u apostolatu putem tiska. U vrijeme prije Drugoga svjetskog rata on je glasilo u kojem je promicao marijanske teme tiskao u, za tada, ali i za naše vrijeme ogromnom tiražu. Naš Apostol je na tom tragu, promiče marijanske teme te posadašnjuje one rekli bismo kolbeovske.”

Kao današnji urednik ,,Apostola Bezgrešne” zahvaljujem svim urednicima i suradnicima koji su tijekom ovih 25 godina redovito, gorljivo i svim srcem pripremali glasilo članova Vojske Bezgrešne. Zahvaljujem svim područnim koordinatorima, duhovnim asistentima, mjesnim bratstvima i članovima VB koji su svojim tekstovima doprinosili bogatstvu sadržaja ,,Apostola Bezgrešne”. Hvala upravama Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca koje su tijekom 25 godina podržavale i pratile izlaženje ovoga glasila! o. Zdravko Tuba, nacionalni asistent MI – VB i urednik Apostola Bezgrešne

 

 

 

Skip to content