PROSLAVLJEN SPOMENDAN SV. FILOMENE

OBJAVLJENO:

Spomendan sv. Filomene svečano je proslavljen u našoj župi Uznesenja BDM na nebo 26. siječnja 2019. godine. Autobusom je došlo oko 300 hodočasnika iz Zagreba, Velike Gorice, Lobora, Začrtja i okolnih župa koji su uz domaće vjernike ispunili Marijino svetište te se molitvom krunice u 10.30 sati pripremili za svetu misu. Svečano euharistijsko slavlje u 11.00 sati predslavio je preč. Ivan Poleto, kancelar Beogradske nadbiskupije. U koncelebraciji su bili vlč. Vladimir Drnetić župnik Župe sv. Križ Začrtje, vlč. Tomica Božiček iz Lobora, vlč. Stipe Benko i domaći župnik o. Zdravko Tuba. U svojoj propovijedi preč. Ivan prisjetio se početaka štovanja sv. Filomene u Molvama i prvog nacionalnog hodočašća od prije 12 godina te mnogobrojnih hodočanika koji su se svojim dolaskom u Marijino svetište preporučili u zagovor ranokršćanskoj mučenici. Na duhovnom programu bila je prisutna Mirela Madunić predsjednica Bratovštine sv. Filomene. Zajedništvo je nastavljeno kod pripremljenog objeda. Nakon okrepe u crkvi je bilo euharistijsko klanjanje te molitva sv. Filomeni zaštitnici mladih, djece, dojenčadi, mladih roditelja, svećenika, ljudi u beznadnim situacijama, bolesnih. Prije odlaska svojim domovima hodočasnici su posjetili zavjetnu kapelicu Majke Božje Molvarske i imali pobožnost Majci Božjoj preporučivši se u njezin zagovor. Dijeleći radost zajedništva ostala je čežnja za novim susretom koji će biti 11. kolovoza kada ćemo slaviti dan mučeništva sv. Filomene.

Zahvaljujemo svima iz naše župe koji su se uključili u pripremu proslave spomendana sv. Filomene, doček hodočasnika te bili na raspolaganju za sve potrebe i pomoć ovoga dana.

Skip to content