DAN KLANJANJA U NAŠOJ ŽUPI

OBJAVLJENO:

Nedjelja, 16. prosinca 2018. godine, u našoj je župi bila posebna zbog mogućnosti boravka do nogu Isusovih prisutnog u Presvetom oltarskom sakramentu. U skupinama osoba aktivnih u župni (ekonomsko i pastoralno vijeće, župni zbor, mladi), djece i roditelja prema dobi ili pojedinačno mogli smo ovaj nedjeljni dan obogatiti i ispuniti razgovorom s Onim, s Isusom, za koga znamo da nas voli i da je dao svoj život za naše spasenje. Bilo je posebno jer se On brine za nas i kada mi poput apostola mislimo da ,,smo ovdje u pustoši” svijeta i njegovih zahtjeva, pravila i sve većih oduzimanja vrijednosti koje nas povezuju u našim odnosima, obiteljima, sa susjedima i prijateljima. Gospodin prisutan u hostiji, komadiću kruha uvijek je s nama. On pozna naše pustoši, trenutke kada dan ide svome kraju i kada nam je potrebna okrepa. On nam svojom prisutnošću daruje život, umnaža kruh i hrani nas kao onih pet tisuća ljudi u pustinji umnažajući nam radost, krijepeći srce i ispunjajući ga snagom. Zahvalni smo Mu za ove trenutke susreta i okupanosti u Njegovoj milosti po sakramentu svete ispovijedi kojom smo se ovoga dana pripremili za svetkovinu Njegova rođenja.

Skip to content