PROSLAVLJEN BLAGDAN SV. CECILIJE

OBJAVLJENO:

U našoj župnoj crkvi Uznesenja BDM, euharistijskim slavljem u 18.00 sati, 22. studenoga svečano smo proslavili blagdan sv. Cecilije. Sveta Cecilija djevica i mučenica zaštitnica je glazbe i glazbenika. Smatra se da je za svoga života bila tako bliska nebu da je mogla čuti anđeosko pjevanje te se govorilo da može svirati na svakom glazbalu. Kada, podnoseći mučeništvo, više nije mogla riječima ispovijedati vjeru, pokazala je to prstima (vjera u trojedinog Boga, s tri prsta na jednoj i s jednim na drugoj ruci). Svetica rođena početkom 3. st. i nama je danas, ne samo glazbenicima koji je posebno časte, uzor umnažanja dara i ljepote vlastitoga glasa kojim možemo slaviti Darovatelja dara i u ovim vremenima svjedočiti vlastitu vjeru u Trojedinoga Boga. O njezinu blagdanu posebno se radosni osjećaju članovi našega župnog zbora iz Molva i Repaša koji su i ovoga dana uljepšali euharistijsko slavlje svojim pjevanjem. Zahvalni smo im za ustrajno pripremanje i sudjelovanje pjevanjem u svakom euharistijskom slavlju. Danas im okupljenima oko Gospodina prisutna na olaru pod prilikom Kruha i Vina molimo zagovor svete Cecilije i predanje Njemu poput ove svete mučenice. Njezinu zagovoru preporučamo i naše mlade koji se okupljaju u našoj crkvi i animiraju liturgiju.

Skip to content