ODRŽAN MARIJA FEST – MOLVE 2018.

OBJAVLJENO:

 

 

 

 

U nedjelju 14. 10. 2018. u Podravskom Marijinom svetištu u Molvama održan je susret mladih Varaždinske biskupije Marija fest – Molve 2018. Mladi su se okupili iz cijele biskupije a susret je započeo svečanim ulaskom u svetište i podizanjem zastave Nacionalnog centra M. I. – Vojske Bezgrešne koji je uz Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije i župu Molve organizator događanja. U prijepodnevnom dijelu programa nagovor je održao o. Ivan Lotar, OFM Conv. na temu „Tri ugla u kući drži …“   U nastavku programa uslijedio je rad po grupama, rekreativni dio a poslije podne u crkvi Uznesenja BDM molitva krunice, sakrament pomirenja i sv. misa koju je predslavio mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup uz koncelebraciju svećenika: o. Josipa Blaževića, provincijalnog ministra Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca, vlč. Tihomira Koseca, povjernika Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije, vlč. Marka Domitera, tajnika biskupa i o. Zdravka Tube, župnika i čuvara svetišta te nacionalnog asistenta M. I. – Vojske Bezgrešne.

Mons. Josip Mrzljak u svojoj propovijedi je naglasio: ,,Božja Riječ je živa riječ. Isus nas kao i bogatog mladića iz Evanđelja poziva da ga slijedimo. Razne vezanosti u ovome svijetu mogu nas zaustavljati na tom putu. Potrebno je dopustiti da nas Riječ mijenja i oblikuje u mudrosti Božjoj.“ Budući da smo slavili i zahvalnu nedjelju za sva od Boga primljena dobročinstva predstavnici mladih na kraju mise su primili pet kruhova kao znak Krista kojim je hranio mnoštvo. Primljene kruhove oni su podijeliti s okupljenom braćom i sestrama. Po završetku mise program je završio veličanstvenim koncertom koji je uz pomoć mladih održao Alan Hržica iz Zagreba. Cjelodnevni program Marija festa – Molve 2018. bio je predivno svjedočanstvo vjere mladih u radosti zajedništva, molitve i pjesme uz zagovor naše nebeske Majke Božje Molvarske.

Skip to content