PROSLAVA 25. OBLJETNICE SVEĆENIŠTVA

OBJAVLJENO:

Svečanim euharistijskim slavljem u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama o. Zdravko Tuba proslavio je svoj srebrni jubilej, 25. obljetnicu svećeništva. Bog poziva čovjeka kako bi po sakramentu svetog reda mogao biti prisutan među svojim narodom. Prihvatio sam Božji poziv po svjedočanstvu redovnika Franjevaca konventualaca koji više desetljeća djeluju u župi Molve a na poticaj prijatelja iz školskih klupa. Nakon završetka studija u Rimu bila mu je povjerena služba župog vikara u Novom Marofu a potom upravitelja župe Mađarevo. Nakon provedenih godina u pastoralu izabran je za definitora Provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca i gvardijana samostana Svetog Duha u Zagrebu. Posljednjih osam godina vršio je službu gvardijana u samostanu sv. Frane u Cresu i u jednom mandatu bio magistar postulanata te nacionalni asistent Vojske Bezgrešne. Nakon 37 godina od odlaska u sjemenište odlukom provincijalnog ministra o. Josipa Blaževća povjerena mu je služba župnika i gvardijana samostana Uznesenja BDM u Marijinom svetištu u srcu Podravine u Molvama.

Skip to content