ZAVRŠILA VELIKA DEVETNICA U GODINI MILOSRĐA

OBJAVLJENO:

milosrdni-isusU nedjelju 23. listopada završila je Velika Devetnica u Jubilarnoj Godini Milosrđa. Hodočastili su nam vjernici, ne samo iz našega dekanata, nego iz cijele Podravine. Bogu hvala. Crkva je bila ispunjena pobožnim vjernicima koiji su strpljivo čekali u redu za sv. ispovijed. (Ispovijed je trajala  nešto manje od 3 sata). Sv. misu je predvodio i propovijedao na temu:  SV. IVAN PAVAO II-APOSTOL MILOSRĐA, dekan  virovskog dekanata preč. Ivica Baćani. Nakon sv. mise uslijedilo je klanjanje pred Presvetim potom štovanje slike Milosrdnog Isusa i relikvija sv. Maksimilijana Kolbea. Ova sv. Jubilarna Godina Milosrđa završava svetkovinom Krista Kralja. Dakle, kroz sve dane, do te svetkovine, u našoj crkvi se može izmoliti oprost. Oprost se može namjeniti za sebe ili za nekog drugog a isto tako i za neku dušu pokojnu. Uvijeti su: Izmoliti oče naš, zdravo Marijo, slava Ocu, te vjerovanje i kratka molitva na nakanu sv. oca. Dakako treba se ispovijediti i pričestiti.  Kod ispovijedi mi zadobivamo oprost od vječne kazne, a  ne od vrememite kazne. Ovim oprostom, kojeg nam crkva nudi, oslobađamo se i od vremenitih kazni.

Ova iduća godina je godina velike obljetnice (100) Vojske Bezgrijšne.

Skip to content