MARIJAFEST 2016

OBJAVLJENO:

Dana 16. listopada 2016. godine, naša župa Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama bila je domaćin susreta mladih Varaždinske i Bjelovarsko-križevačke biskupije te članova Vojske Bezgrešne. Program je započeo svečanim ulaskom u župnu crkvu, kada se ujedno i unijela velika zastava Vojske Bezgrešne te je ista i blagoslovljena od fra Miljenka Hontića, definitora Reda male braće konventualaca. Potom je uslijedio program za mlade koji se sastojao od predavanja o iskustvu misija, različitih radionica, objeda, animacija te gosta iznenađenja koji je izveo par pjesama i dao svoje svjedočanstvo o braku. Zatim je zajedno sa Vojskom Bezgrešne uslijedila sv. ispovijed, krunica i svečana sveta misa koju je predslavio biskup Josip Mrzljak, uz prisustvo provincijalnog ministra fra Josipa Blaževića, generalnog definitora reda fra Miljenka Hontića, župnika fra Filipa Musu i još nekolicinu svećenika. Na kraju svetog misnog slavlja otvorena je i godina Vojske Bezgrešne, povodom 100-te obljetnice osnutka.

Ovaj susret prošao je u radosti prijateljevanja i druženja, baš onako kako je i zamišljeno. Obogaćeni različitim sadržajima, bilo duhovnim, bilo materijalnim, svi sudionici su radosna i ispunjena srca krenuli na put svojim kućama, noseći u mislima sve ono lijepo što su doživjeli i uspomene koje neće dugo zaboraviti.

Skip to content