DUHOVNA OBNOVA OFS-a MOLVE

OBJAVLJENO:

Bratstvo OFS-a Molve imalo je trodnevnu duhovnu obnovu i pripremu za blagdan sv. Franje, koja je trajala od 1. do 3. listopada 2016. godine, a koja se sastojala od predavanja, krunice i slavljenja euharistijskih otajstava. Kako bismo postali što više svjesni našega poslanja koje se temelji na životu sv. Franje, progovorili smo o poslanju svjetovnih franjevaca u obitelji te smo saznali nešto više o Franjinom poimanju Euhartistije – Tijela i Krvi Gospodina našega Isusa Krista i Svetome Pismu. Izvor svega toga pronašli smo u Franjevačkim spisima, koji odišu bogatstvom Franjinih misli, riječi i djela. Razgovarali smo i o mnoštvu drugih tema, a sve s ciljem boljeg upoznavanja vjere radi dostojanstvenijeg življenja svoga kršćanskog poziva. Duh Sveti dao nam je dar boljega razumijevanja i shvaćanja vjerskih istina te tako obogaćeni i ohrabreni nastavljamo dalje živjeti našim životima, ali sada s još većom odlučnošću življenja poziva na koji smo pozvani.

Gospodin vam dao svoj mir!

Skip to content