UZAŠAŠĆE

OBJAVLJENO:

spasovoIsusov konačni povratak k Ocu prate tri stvari-tri elementa: a) gesta, b) dar i c) zapovijed.

  1. Gesta – Isus podiže ruke i blagoslovi ih.
  2. Dar -Šaljem vam onoga kojega je obećao moj otac
  3. Zapovijed – Propovijedajte obraćenje i opraštanje
  4. Isus blagoslovom osigurava svoju crkvu onda i danas i sutra svojom blizinom. Ovaj blagoslov vrijedi i za svakog vjernika na njegovu svagdanjem životnom putu. Isusov blagoslov mi jamči da je on s amnom. Ono što je Isus primio od Oca to daje svojim učenicima –  MISIJU: propovijedajte obraćenje i oproštenje. To je zadaća Crkve i svakog vjernika nakon Isusova Uzašašća na Nebo. Učenici, prije nego pođu u ostvarenje misije, idu u Jeruzalemski hram pomoliti se. Bez molitve nemoguće je ostvariti  poslanje.
Skip to content