TREĆI DAN DEVETNICE U GODINI MILOSRĐA

OBJAVLJENO:

milosrdni IsusTreći dan Velike Devetnice u Godini Milosrđa u našem Svetištu Majke Božje pripao je župi  Sv. Benedikta opata iz Donjih Mosti. Tema ovoga puta bila je: MILOSRĐE BOŽJE KOJE NAM DARUJE BESMRTNI ŽIVOT. Lijepo je bilo vidjeti tolike vjernike, hodočasnike ne samo iz spomenute župe nego i iz Bjelovara, Đurđevca, Virja i okolnih vićih i manjih mjesta. Svetište je bilo  ispunjeno pobožnošću, moltvom i pjesmom. Prije svete Mise ispovijedalo je više svećenika, a u 18 i 30 pobožnost sv. krunice predvodili su članovi franjevačkog svjetovnog reda. Nakon te pobožnosti uslijedila je sv. Misa koju je slavio župnik iz Donji Mosti veleč. Ivan Munđar u koncelebraciji sa fra Tomislavom Cvetkom. U svojoj prigodnoj, nadasve, životnoj propovijedi, velečasni Munđar nam je približio sliku Dobrog Pastira. Pod sv. Misom pjevao je zbor iz župne crkve Sv. Benedikta opata iz Donji Mosti. Prije završnog misnog blagoslova izmoljene su propisane molitve za oprost koji se može dobiti u našem Svetištu kroz ovu Jubilarnu Godinu Milosrđa. Nakon sv. mise uslijedilo je polsatno klanjanje pred Presvetim. Nakon klanjanja, a prije razlaza, tko je htio, a htjeli su svi, mogao je iskazati štovanje relikvije svetog pape Ivana Pavla Drugog.

Četvrti  dan Velike Devetnice dogodit će se 24. svibnja pod večernjom svetom misom u 19 sati. Tema toga dana je: EUHARISTIJA- IZVOR ŽIVOTA. Taj dan nam hodočaste vjernici iz župe Gola. Dobro nam došli!

Skip to content