KRŠTENJE

OBJAVLJENO:

krštenje

 

Za vrijeme progonstva Vandala krštenik Elpidor napustio je i odrekao se vjere. Svećenik koji ga je krstio, uzme bijelu krštenikovu haljinu, razvije ispred Elpidora i reče mu: “Uzmi i pogledaj. Poznaješ li je? To je haljina tvoga krštenja. Ti si je obečastio, pogazio, zaprljao. Ona će te optuživati na dan suda. Promisli što činiš”.

Prijatelji. Jesmo li svjesni krštenja? Prvi su kršćani u nekim crkvama slavili dan krštenja svake godine u kući i javno. Tog  bi dana  svečano obnovili krsni zavjet. Zašto odbacujemo spominjanje imendana? Može se roditi i biljka i svako živo biće, ali krstiti se može samo čovjek. Jesmo li izdajice? Ako jesmo, pitajmo oprost i vratimo se u naručaj nebeskog Oca. Ako smo vjerni sinovi, djeca Božja, budimo svagdano sve više i više!

Skip to content