SVETA TRI KRALJA

OBJAVLJENO:

tri-kraljaCrkva je oduvijek, ovu troicu mudraca, promatrala i doživljavala kao simbol čovjeka koji se trudi u traženju Boga. Oni su, sigurno,  bili stručnjaci koji su promatrali nebo (astrolozi), ne u smislu da gladajući u zvijezde otkrivaju budućnost (gataju) i tako zarađuju. Oni su bili ljudi u “traženju” nečeg višeg – svjetla istinitog, koje će osvijetljivati put našeg zemaljskog hoda. Oni  su osobe koje su vjerovale da u stvaranju-stvorenom postoji “pečat” Boga -“potvrda” Boga,  potvrda koju čovjek može i mora otkriti i dešifrirati.

Mudraci ne ostaju u Betlehemu. Oni ne šute. Vraćaju se i propovijedaju ono što  su doživjeli. Poruka je jasna: dijete u Betlehemu rođeno, nije privilegij samo nekih, nego je dar svima. To nam Mudraci iskustvom svjedoče. Bog se daruje svima.  Sveta Tri Kralja poruka su i izazov svima nama.

Ako čekamo da postanemo bogati prije nego što postanemo darovatelji umrijet ćemo  siromašni!

Skip to content