ADVENT

OBJAVLJENO:

Advent je vrijeme priprave rođenja Gospodinova, Advent je  vrijeme iščekivanja poroda Blažene Djevice MarijeAdvent je vrijeme žena. Samo žene koje iščekuju znaju što doista znači iščekivati.

Bit će znakovi na suncu, na mjesecu, zvjezdama… Svi se još sijećamo pariške noći i drugih noći u svijetu – noći smrti. Ipak čin naše vjere je: nasilništvo, ubijanje  nije vječno, niti je teror vječan. Kraljestvo Božje je vječno. Ono neprestano  dolazi, dan za danom. I sada Bog Dolazi i ako ga ne vidiš i ako ga nisi svjestan. Neprestano je na putu uz nas. Makar nam se čini, ponekad, da se Božje Kraljestvo udaljilo, da su druga kraljestva u modi: Isil, kalifati, ekonomija, tržište, novac, profit.? Ne, naprotiv. Čitav svijet bliže je Kraljestvu danas nego jučer. Bliže je ove godine nego što je bilo prije 10 ili 20 godina.

S toga, probudite se. Podignite glave vaše oslobođenje je blizu.

Skip to content