ODRŽAN MARIJA FEST

OBJAVLJENO:

Svečanost duhovnih M20151011_212814arijanskih pjesama dogodila se u našem Marijanskom svetištu sinoć, 11. listopada 2015.  I ovog se puta pokazalo kako nas pjesma povezuje i ujedinjuje.  Pjesma , ako je prava pjesma, je molitva. S toga je s pravom veliki sv. Augustin rekao: tko pjeva dvojstruko moli, ali je i dodao: ako pjevaš – pjevaj dobro. Upravo to daje smisao i ljepotu ovoj svečanosti pjesme. Naime, nije važno tko će pobjediti nego je važno tko će bolje i ljepše Boga hvaliti i slaviti.

Samom glazbenom događaju predhodila je sveta misa u svetištu  Majke Božje koju je predvodio naš biskup mons. Josip Mrzljak.

Festivalski dio Marijafasta održan je u prostorijama društvenog doma u Molvama. Među brojnim posjetiteljima bili su prisutni: Mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup, te vikar provincije franjevaca konventualaca fra Martin Jaković, direkotorica Laudata Ksenija Abramović, načelnik općine Molve gosp. Zdravko Ivančan te braća samostana franjevaca konventualaca u Molvama.

Skip to content