PREMINUO FRA MIJO JOZANOVIĆ

OBJAVLJENO:

jozanovicO. Mijo Jozanović, franjevac konventualac, član samostana sv. Antuna Padovanskog u Vinkovcima umro je nakon duge i teške bolesti, okrijepljen svetim sakramentima 20. svibnja 2015. u Općoj bolnici u Vinkovcima u 63. godini života, 45. redovništva i 38. svećeništva.
O. Mijo Jozanović, sin Mate i Ane r. Martić, rođen je 26. rujna 1952. godine u Donjoj Tramošnici, općina Gradačac, BiH. Nakon završetka osnovne škole ulazi u Sjemenište franjevaca konventualaca u Zagrebu, gdje završava Srednju školu za spremanje svećenika Provincije franjevaca konventualaca. Nakon srednje škole prolazi godinu kušnje – novicijat te 2. kolovoza 1970. u Zagrebu polaže privremene zavjete. U vrijeme studiranja na Katoličkom bogoslovnom fakultetu polaže svečane zavjete, a 19. prosinca 1976. godine u Zagrebu je zaređen za đakona. Za svećenika je zaređen u zagrebačkoj prvostolnici, 26. lipnja 1977. godine, po rukama kardinala Franje Kuharića
Kao đakon djelovao je u župama Kukuljanovo i Škrljevo, a nakon svećeničkog ređenja djelovao je kao kapelan u Molvama (1978.-1982.), kao kapelan u Mađarevu i Novom Marofu (1982.-1983.), ponovno kao kapelan i upravitelj župe u Molvama (1983.-1995.), kao upravitelj župe Ždala (1992.-1993.) te kao gvardijan u Molvama (1989.-1995.). U ožujku 1995. godine izabran je za gvardijana samostana sv. Frane u Splitu. U isto vrijeme djeluje kao župni vikar u župi sv. Stjepana pod Borima u Splitu. Na Provincijskom kapitulu 1998. godine izabran je definitorom Provincije te gvardijanom samostana sv. Antuna Padovanskog u Vinkovcima. Službu definitora vrši do 2006. godine, a na službi gvardijana u Vinkovcima ostaje do 2010. godine. Zadnje godine svojega života, proveo je u samostanu sv. Antuna u Vinkovcima.
Sprovodni obredi započet će svetom misom zadušnicom u petak, 22. svibnja 2015. godine u 12.00 sati u crkvi sv. Antuna Padovanskog u Vinkovcima, a nakon mise tijelo dragog brata bit će ispraćeno na gradsko groblje i položeno u grobnicu franjevaca konventualaca.

Skip to content