LJUBAV POVEZUJE LJUDE

OBJAVLJENO:

Ljubav može povzati ljude različite dobi i društvenih položaja. Samo vatra može zahrđalo željezo osvijetliti i usijati. Samo Božja ljubav može razriješiti gorčine ljudskog srca. Tako se dogodilo u Zakejevu srcu. Poslije Isusova posjeta u njegov dom. On obećava da će podijeliti dio svojih dobara siromasima i nadoknaditi štete što ih je uzročio bližnjemu.

Prava ljubav dolazi od Boga. Svaka pak ljubav koja ima korijene izvan Boga, brzo se gasi ili nema dovoljno snage da nadvlada teške zapreke. Dok ljubav koja od Boga prima snagu, ta ljubav traje jer vidi potrebe drugih, razumijeva ih i pomaže. Kad u zimsko doba na polja pada led  a sunce ne može svladati oblake, sve izgleda zamrlo i ništa ne raste. Ali netom sunce zatopli zemlju, sve čudesno zazeleni, procvjeta… Božja je ljubav ovo sunce koje zagrije ljudsko srce i rastopi led sebičnosti da pobjedi ljubav….

Skip to content