POZIV KAO ZVANJE

OBJAVLJENO:

Svaki čovjek u svom zemaljskom životu je na putu prema nečemu što mu obećava potpuno ostvarenje tako da Gospodinu preda ono najbolje od sebe. Osobni pozivi odvode  osobe na različite putove. Netko je pozvan da formira obitelj, temeljna stanica društva, netko je opet pozvan da se dade u službu bližnjega putem misijske djelatnosti, a netko je opet pozvan na posvećeni  redovnički ili svećenički život. Nije važno koje zvanje pojedinac izabere, važno ga je  znati prepoznati, slušati i s radošću i zauzetošću ga  slijediti.

Zvanje nije pitanje glave nego srca. “Nije plod ljudskog projekta ili spretne organizacijeske strategije” kako je govorio Benedikt XVI-  nije to naša zasluga, Bog je taj koji nas traži. “Mi  ne mamo nikakvu zaslugu”, govorila je Majka Terezija. Zvanje klija tiho u nutrini svakog 0d nas i stoji tamo čekajući svoje buđenje i  šalje nam signale. Može se dogoditi da ih u letu ne prihvatimo, ne prepoznamo ili da ih krivo protumačimo. Zvanje je dar Božiji, mistična incijative ne prevarljivog Boga, koja ulazi u život jedne osobe zavodeći je ljepotom svoje ljubavi  rezultirajući jednim posvemašnjim i definitivnim  darivanjem božjoj ljubavi.  Benedikt XVI.

Skip to content