RAZVALITE OVAJ HRAM I JA ĆU GA U TRI DANA PODIĆI

OBJAVLJENO:

Što bi svijet htio: kuću očevu ili tržnicu?  Pred ovu dvojbu, Isus me danas stavlja. Njegov izbor je jasan i uvjerljiv. Ne činite  od kuće oca mojega tržnicu. Poruka je:  s vjerom ne trgovati. Kuća božja nije samo crkva, nego i  svaki čovjek, svaka žena, zapravo sve stvoreno što ne podliježe zakonima trgovine za koje više vrijede novac nego život.

Isus čisti hram. Izgurao je iz hrama van, sve trgovce, ovce, golubove i sve živo.

Hram Božij je čovjek –  S njim nesmjemo trgovati niti ga  novcem ponižavat, niti dostojanstvo prodavati, niti osjećaje žrtvovati na burzovnom oltaru.

Što je dobro – što je zlo?  Danas je to jasno.Više novca je dobro, manje novca je zlo.  Novac sudi sve i svakome, njemu ne sudi nitko.

Pravo dobro jest: davati i primati ljubav. To je ono što život čini lijepim. Čuvajmo svoje srce.  Ne činimo od njega tržnicu. U njemu ne smiju vladati zakoni tržišta. Najveće i najgore poniženje čovjeka jest njegova profanacija.

Koji nam znak daješ…?  upitaše židovi Isusa, a on odgovori: “Razvalite ovaj hram i ja ću ga u tri dana podići..”

Prava Božja kuća je njegovo tijelo, svako tijelo čovjeka je njegov hram…… iako krhki neka bude i ostane najljepši i najudobniji………

Skip to content