ISPUNILO SE VRIJEME….

OBJAVLJENO:

Radosna vijest probija se kroz i iz  Galileje: ispunilo se vrijeme, Kraljestvo božje je blizu. Isus ne tumači Kraljestvo nego ono blista, odsijeva, ižarava iz njegovih ruku. Oslobađa, ozdravlja, prašta, ruši barijere-zapreke. Kraljestvo je ozdravljenje, od zla življenja, rascvijetavanje života u svim njegovim oblicima. Potom,Isusova riječ traži zauzimanje pozicije: obratite se, okrenite se prema kraljestvu. Obraćenje koje oponaša sunce, a sunce svako jutro izlazi i uspinje se  nudeći sve više svjetla.Dakle: okrenite se prema svjetlu jer svjetlo je već tu. Svako jutro, čim se probudiš možeš se obratiti, okreniti se prema radosnoj vijesti jer Bog nam je bliži danas nego jučer. Možeš izgraditi svoj dan na tome da ne spuštaš pogled na tisuće problema ispred sebe, nego uzdižući glavu prema svjetlu, prema Gospodinu koji kaže: s tobom sam, ne ću te više ostaviti, volim te…….

Skip to content