MOLITVA U OBITELJI

OBJAVLJENO:

DOBRO JUTRO  VIDI SE OD JUTRA….

Prije nekoliko godina bračni par Castaldi iz Saronna objelodanili su knjigu upečatljiva naslova: Evanđelje na doručku, sa svrhom da posvjedoče kako su odgajali vlastitu djecu u vjeri.  Moleći  zajedno ujutro i komentirajući s kupa s njima Svete Tekstove. “Za dobrih 30 godina – tumače u uvodu knjige – …ujutro se  ustanemo, započmemo dan, svi sjedeći oko stola, doručkujemo.. zahvaćeni mirisom sviježeg kruha i radosni da možemo moliti i meditirati Sveto Pismo. Tako dan za danom, i svi smo rasli u svjetlu Božje Riječi.” Iz ovog  i ovakvog iskustva nastali su tekstovi  koji govore  kako bi trebala živjeti jedna katolička obitelj.

Spomenuta obitelj nije učinila ništa drugo nego je slijedila Katekizam Crkve:  ” …. Obitelj je mjesto na kojem djeca najprije čuju navještaj vjere…To je domaća Crkva… Tražeći krštenje za svoje dijete – vi se obvezujete odgajati ga u vjeri… Jeste li svjesni ove zadaće… Njihovo sigurno: DA”! Kolike su obitelji ovu obvezu zaboravili. Trude se odgojiti svoju djecu: kako se lijepo ponašati za stolom i oko stola, lijepo pozdravljati i ozdravljati, poštivati pravila i propise. Sve ih uče, ali ih ne uče učiniti znak križa, prekrižiti se, ne uče ih moliti. Danas u mnogim obiteljima ne dostaju religiozni znakaovi. U ovoj klimi ili kulturi indiferentnosti, normalno je, da djeca, u tim obiteljima,  usvajaju vrijednosti običaja i principa ali rastu bez vjere, u odsutnosti vjere.Religiozna i duhovna senzibilnost nahranjena molitvom, naj bolji je instrument protiv teškoća života, a doprinosi  umnažanju  radosti, povjerenja i sigurnosti. Ta duhovna hrana naj bolji je lijek protiv slabosti, žalosti i depresije koja je svakog dana, nažalost, sve prisutnija…

Skip to content