ZNATI IZABRATI

OBJAVLJENO:

U životu treba znati izabrati, te kad je nužno, treba odabrati put trnove krune u tradiciji Isusa Krist….

Naj gore  i naj poraznije je u borbi svijeta  ostati gledalac. Nesmjemo dopustiti da nas vrijeme pretvori u ukrasni instrument – bez elana i bez ideala. Koji imaju moralne snage i sposobnosti, da razaberu između dobra i zla, između duha i materje, koji osjećaju da je duhovno ono esencijalno, što ovom našem tužnom životu daje radost i vrijednost, našoj mučnoj životnoj borbi snagu i smisao, a našem radu ustrajnost i ljepotu. A što bismo mi bili, što bi naš život vrijedio, da nema ovo duhovno u nama?! Ovo duhovno nam pomaže da gledamo u Nebo, razapeti između neba i zemlje, sapeti teškim okovima za zemlju. Ta divna vjera daje vrijednost  i ljepotu svim našim patnjama i iskušenjima. Spokojni oni, koji je posjeduju, jer po toj vjeri život ima svoj duboki smisao, a smrt gubi svoju stravičnost.

U životu treba znati izabrati……….

Skip to content