ZAPOČEO DRUGI DIO PROVINCIJSKOG KAPITULA FRANJEVACA KONVENTUALACA

OBJAVLJENO:

U nedjelju, 25. svibnja 2014. godine u 21 sat, započeo je s radom drugi dio redovitog Provincijskog kapitula kojemu predsjeda provincijalni ministar fra Josip Blažević.

Glavna zadaća drugog dijela Provincijskog kapitula je donošenje Četverogodišnjeg plana i programa te izbor gvardijana, odgojitelja i predsjednika različitih provincijskih komisija.
Nakon zaziva Duha Svetoga i provjere prisutnosti braće kapitularaca Provincijski kapitul jednoglasno je potvrdio predloženi dnevni red. Nakon uvodnih napomena provincijalnog ministra o dinamici rada dogovoreno je da se radni dio kapitula nastavi sutra ujutro u 9.00 sati kojemu će prethoditi euharistijsko slavlje koje će predslaviti fra Josip Blažević, provincijalni ministar.
Na Kapitulu je prisutan i generalni asistent Reda fra Miljenko Hontić.

Skip to content