POSJETI HODOČASNIČKIH GRUPA ŽUPNOJ CRKVI I KAPELICI

Zahvaljujući vrlo dobroj suradnji naše Župe i pojedinih agencija osjetan je porast posjeta Župnoj crkvi i Zavjetnoj kapelici Majke Božje.

Župa se afirmirala i nastavlja djelovati kao dobar domaćin hodočasnicima, putnicima namjernicima, skupinama i zainteresiranim pojedincima.

Posjet crkvenim objektima uključuje povijesni, kulturni i duhovni aspekt. Posjetitelje pratimo na hrvatskom, engleskom, talijanskom i njemačkom jeziku. Koliki je odjek, svjedoče brojne zahvale posjetitelja, koji nam šalju svoje osvrte i zahvale (redovito elektronskom poštom, preko mrežnih stranica Župe).

U vidu hodočašća ili turističkih posjeta samo u posljednjih deset dana našu Župnu crkvu u organiziranom prijevozu posjetili su:

10. Svibanj: dvije skupine iz Virovitice

11. Svibanj: skupina iz Dubrave Vrbovečke

12. Svibanj: skupina iz Budimpešte.

13. Svibanj: skupina iz Nagyatada (Hotel Solar)

14. Svibanj: skupina iz Vizvar-a

15. Svibanj: skupina iz Zagreba (Hotel Picok)

17. Svibanj: skupina iz Gyor-a; skupina iz Zagreba (Hotel Picok)

19. Svibanj: skupina iz okolice Budimpšte; skupina iz Zagreba (Hotel Picok); skupina djece COMENIUS: Litva, Poljska, Madžarska, Turska i Hrvatska.

20. Svibanj: skupina iz Zagreba (Hotel Picok)

21. Svibanj: skupina iz Esztergom-a; skupina iz Siska (Hotel Picok)

23. Svibanj: skupina iz Donjeg Miholjca (Hotel Picok)

Osobito nas raduje što se intezitet posjeta nastavlja i dalje,  o čemu svjedoče najavljenje skupine sve do 20. srpnja ove godine.