PRILOG O POSTAVLJANJU SPOMEN PLOČE U GETSEMANSKOM VRTU

OBJAVLJENO:

LITV (Laudato Internetska Televizija) priređuje dokumentarni film o postavljanju spomen ploče u Getsemanskom vrtu.

U prilogu vidimo njegovu najavu s najvažnijim momentima sa hodočašća u Svetu Zemlju (25.3.-2.4. 2014.)

Getsemanski vrt u Jeruzalemu bio je 29. ožujka 2014. prepun hrvatskih hodočasnika. Razlog velikog zanimanja za biblijsko mjesto na obroncima Maslinske gore na kojem je Isus molio noć prije raspeća jest postavljanje spomen-ploče Hrvatima braći Pavlu, Antunu i Jakovu. Ti vitezovi Svetoga Groba Jeruzalemskoga prije 333 godine kupili su Getsemanski vrt i darovali ga Kustodiji Svete Zemlje. Uz nazočnost mnogobrojnih hrvatskih hodočasnika, misu zahvalnicu prije otkrivanja i blagoslova spomen-ploče predvodio je kardinal Vinko Puljić, nadbiskup vrhbosanski i metropolit iz koje su braća i došla u Jeruzalem.

https://www.laudato.hr/LAUDATO-INTERNETSKA-TELEVIZIJA/Reportaze/Spomen-ploca-Hrvatima-u-Getsemanskom-vrtu.aspx

Skip to content