OTKRIVANJE I BLAGOSLOV SPOMEN-PLOČE – POVIJESNI TUMAČ

OBJAVLJENO:

U povodu hodočašća u Svetu Zemlju (25.3.-1.4. 2014.) i otkrivanja spomen-ploče Hrvatima Antunu, Pavlu i Jakovu, što će biti u subotu, 29. ožujka 2014., o. Tomislav Glavnik priredio je prigodni povijesni tumač događaja vezanih uz kupnju Getsemanskog vrta.

Otkrivanje spomen-ploče događa se 333 godine nakon same kupnje od strane sarajevskih Hrvata.

Knjižica sadrži prijevod teksta kupoprodajnog ugovora iz 1681. godine, te znanstveni članak o. Augustina Arce OFM iz 1975. godine. Dodana je Druga euharistijska molitva za potrebe liturgijskoga slavlja, a na kraju knjižice nalaze se imena svih onih koji su pomogli u ostvarenju projekta otkrivanja spomen-ploče Hrvatsima u Getsemanskom vrtu.

Grafičko oblikovanje potpisuje tvrtka Deseto selo d.o.o. iz Zagreba

 

Knjižicu je moguće pogledati ovdje: >>>KNJIZICA_GETSEMANI

Skip to content