PREDSTAVLJANJE PRVOPRIČESNIKA I KRIZMANIKA

OBJAVLJENO:

Na 2. nedjelju došašća (8.12.2013.) predstavljeni su prvopričesnici i krizmanici naše župe. Svečano predstavljanje kandidata za sakramente kršćanske inicijacije bilo je u Molvama (u 9.30)  i Repašu (u 11 sati).

Katehetske skupine naših vjeroučenika predvodi i na sakramente ih priprema Dijana Vujević, župna katehistica.

Misno slavlje predvodio je o. Tomislav Glavnik, župnik napomenuvši da je kandidat za sakramente “hodajuća propovijed”, budući da je svaki pozvan biti svjedokom Isusa Krista u ovome svijetu i poput sv. Ivana Krstitelja upućivati bližnje na Spasitelja. To je zadaća i obveza svakog vjernika, a posebno pripravnika na svete sakramente, koji u tome svome hodu nisu sami. Molitvom ih prati njihova obitelj i cijela župna zajednica, koja ima obvezu korigirati eventualna neprimjerena ponašanja, koja se kose s ispovijedanjem vjere u Boga i ljubavi prema bližnjemu.

Prva sveta Pričest bit će na Bijelu nedjelju, 27. travnja 2014. u 11 sati u Župnoj crkvi u Molvama.

Sveta Potvrda bit će u subotu, 10. svibnja 2014. u 11 sati u Župnoj crkvi u Molvama.

Skip to content