TRODNEVNICA PRED VELIKU GOSPU

OBJAVLJENO:

Kroz tri dana župljani i hodočasnici pripravljali su se duhovno na blagdan Velike Gospe, zaštitnice naše župe Uznesenja BDM. Prva dva dana duhovnu obnovu predvodili su o. Đuro Hontić, ispovjednik u Bazilici sv. Petra u Rimu i o. Miljenko Hontić, generalni asistent Reda franjevaca konventualaca za Srednju i Zapadnu Europu.

Treći dan i misu uoči blagdana Velike Gospe kod Zavjetne kapelice Majke Božje Molvarske predvodio je mons. Vjekoslav Huzjak, bjelovarsko-križevački biskup. U koncelebraciji bili su o. Miljenko Hontić, o. Đuro Hontić, o. Stjepan Lončar i o. Tomislav Glavnik, župnik. Prije i za vrijeme svete mise ispovijedali su svećenici Virovskoga dekanata.

Nakon svete mise bila je procesija sa svijećama i Čudotvornim kipom Majke Božje Molvarske. Unatoč lošem vremenu i kiši sveta misa i procesija su prošle u lijepom molitvenom ozračju. Pristigao je lijepi broj hodočasnika iz Virovskog i Đurđevačkog dekanata, ali i skupine hodočasnika pješaka iz Đurđevca, Virja, Gole i Bjelovara.

Dio ugođaja pogledajte u galeriji!

Skip to content