NOVE SLIKE ZA CRKVU SRCA ISUSOVA U REPAŠU

Nakon višemjesečnog slikanja, danas, 3. lipnja 2013. u slikarskom ateljeu slikara Matka ANTOLČIĆA u Čazmi, podigli smo nove oltarne slike za apsidu crkve Srca Isusova u Repašu.

Centralna slika prikazuje Srce Isusovo (dim. 3,20 m x 2,20 m), dvije pokrajnje slike (2,20 m x 1,5 m) prikazuju hrvatske svece i blaženike: bl. Alojzija Stepinca, bl. Ivana Merza, bl. Mariju Petković, sv. Nikolu Tavilića, sv. Marka Križevčanina, bl. Ozanu Kotorsku, bl. Graciju Kotorskog, bl. Augustina Kažotića i sv. Leopolda Mandića.

Kao posebnost ističemo i prikaz grbova povijesnih hrvatskh zemalja Hrvatske, Slavonije, Dalmacije i Bosne i Hercegovine, koji označavaju zemlje porijekla ili djelovanja naših Božjih ugodnika.

Slike će na Svetkovinu Srca Isusova blagosloviti mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup.