NOVI KRIŽNI PUT U REPAŠU

OBJAVLJENO:

Nakon višemjesečnih priprava i izrade, filijalna crkva Srca Isusova dobila je 15 postaja križnog puta. Zahvaljujući petnaestoro članova Molvarskog likovnog kruga, slikarice i slikari izradili su križni put. Svaki slikar i slikarica su na sebi svojstven i autentičan način izrazili doživljaj Kristove muke. Svaka postaja je autorski izričaj. No, svih 15 postaja (14 postoja + Uskrsnuće) tvore cjelinu, koja je oplemenila i obogatila liturgijski prostor.  Dimenzije slika su 60 x 80 cm; tehnika: ulje na platnu.

Ovom prilikom zahvaljujemo autorima postaja i preporučamo ih u molitvu, jer su svoj trud i slobodno vrijeme ugradili u ovo djelo i darovali ga crkvi Srca Isusova u trajno vlasništvo.

Autori:

I. postaja: Đuro Jaković

II. postaja: Drago Kovačić

III. postaja: Stjepan Đukin

IV. postaja: Vesna Martinjak

V. postaja: Ivica Tuba

VI. postaja: Marija Stipan

VII. postaja: Ivan Jaković

VIII. postaja: Stjepan Fosić

IX. postaja: Josip Tot

X. postaja: Josip Gregurić

XI. postaja: Mirko Vedriš

XII. postaja: Vlado Ivančan

XIII. postaja: Drago Žufika

XIV. postaja: Martin Đukin

XV. postaja: Martin Kopričanec

Skip to content