POSTAVLJEN NOVI OLTAR I AMBON U FILIJALNOJ CRKVI U REPAŠU

OBJAVLJENO:

U filijalnoj crkvi Srca Isusova u Repašu postavljen je novi oltar i ambon, rad klesarske radionice “Matvej” iz Virja. U izradi novog liturgijskog oltara kamena ploča prethodnog oltara je postavljena na novo kameno postolje. Prethodnu oltarnu ploču posvetio je 5. listopada 1986. mons. Đuro Kokša, zagrebački pomoćni biskup i u podnožje oltara postavio moći sv. Leopolda B. Mandića. Kako bi se očuvao kontinuitet i uspomena na nekadašnju posvetu, ploča je iznova postavljena na svoje novo/staro mjesto. Moći su ugrađene u “grobak” podno oltara.

Temeljita obnova filijalne crkve Srca Isusova privodi se svome kraju. Sljedeći tjedan 14 domaćih slikara-naivaca počet će s izradom novog križnoga puta, koji bi trebao biti gotov prije početka korizme. Obnovljena crkva dočekat će tako Svetkovinu Srca Isusova 2013., kada će mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup pohoditi Repaš i ujedno blagosloviti obnovljeni prostor.

Skip to content